Primadonna Doprava nad 59 € Zadarmo.
Primadonna Prihlás sa do newslettera a získaj -10% off.
Primadonna Výmena a vrátenie tovaru zadarmo.
🔥VÝPREDAJE VRCHOLIA. UCHMATNI SI SVOJ VYSNÍVANÝ KÚSOK EŠTE DNES🔥
0
Váš košík je prázdny!
Nakúp ešte za 59,01 € a dopravu máš ZADARMO

Tipy ako vyčistiť koženú kabelku

PrimadonnaCollection_Tipy-ako-vycistit-kozenu-kabelku.png

Pokiaľ vlastníte dámske kožené kabelky, pravdepodobne sa zašpinia. Ich čistenie môže byť obtiažne. Dáme vám pár tipov, ako vyčistiť koženú kabelku doma.

Dámska kožená kabelka, všetci ich milujeme. Kedykoľvek sme v obchode a vidíme dámsku koženú kabelku, sme v pokušení ju kúpiť. Kožené kabelky sú elegantné a odolné. Vydržia dlho, pokiaľ sa o ne dobre staráte. Pokiaľ vlastníte dizajnové dámske kožené kabelky, pravdepodobne sa zašpinia. My vieme, že ich čistenie môže byť trochu obtiažne. Nerobte si starosti. Dáme vám pár tipov, ako vyčistiť koženú kabelku doma.


Ako vyčistiť koženú kabelku?

Identifikujte typ kože


Identifikuje typ kože, pretože každý potrebuje iné ošetrenie. Povrchová úprava kože sa môže veľmi odlišovať a mala by byť vyčistená vhodným prostriedkom na kožu a potom natretá impregnáciou kože. Ak chcete vyčistiť dámsku koženú kabelku doma, najskôr si to vyskúšajte na malom nenápadnom mieste.

Čistenie dámskej koženej kabelky


Pred čistením vyberte celý obsah dámskej koženej kabelky a vysypte špinu. Uvoľní sa veškerý prach a častice, ktoré môžu byť vo vnútri kabelky prilepené. Väčšina kožených kabeliek umožňuje otočenie podšívky smerom von. Pokiaľ to možné nie je použite napríklad kartáč. 


Je dôležité vopred určiť druhy špiny a škvŕn, ktoré je treba z dámskej koženej kabelky odstrániť. Najjednoduchšou možnosťou je použiť teplú vodu a mydlo. S uterákom jemne pretrite povrch kože. K zotreniu mydla použite vlhký uterák a následne povrch vysušte. Do zmesi nedávajte príliš veľa mydla, pretože oleje z neho môžu zanechať škvrny na koži. Pri čistení majte na pamäti, že treba robiť krúživé pohyby, aby ste vyčistili povrch bez poškodenia a zároveň špinu uvoľnili. 


Pokiaľ máte škvrny na olejovej báze, použite odmasťovač alebo kukuričný škrob. Kukuričný škrob naneste na škvrnu a nechajte pôsobiť. Následne len zotrite. Ďalší spôsob je použiť mokrú a mäkkú handru a roztokom na čistenie kože. Nepoužívajte amoniak alebo bielidla. 

Popraskaná koža 

Popraskaná koža na dámskej kabelke môže byť veľkým strašiakom. Ťažkým orieškom môže byť ekokoža, ľahšie ošetrenie je pre pravú kožu. Ak je koža kvalitná, jej záchrana bude jednoduchšia. Ako prvé je potrebné odstrániť zvyšky popraskanej kože. Môžeme ju odstrániť napríklad drsným papierom. Následne nafarbíme kožu v požadovanom odtieni na poškodených miestach a necháme uschnúť. 


Preventívna ochrana s impregnáciou kože


Keď máte vašu tašku poriadne vyčistenú, použite impregnáciu kože. Slúži ako prevencia. Je to najjednoduchší spôsob, aby vaša kabelka vyzerala dlho ako nová. Impregnácia kože predĺži životnosť vašej kabelky. Impregnácia kože chráni povrch pred vlhkosťou a kožu zvláčňuje. Zároveň vylepší odtieň dámskej koženej kabelky. 


Pri čistení dávajte pozor na správne riešenie problému so škvrnami, aby sa vám nestalo, že neúmyselne poškodíte povrch. Najlepší spôsob, ako vyčistiť koženú kabelku je použiť profesionálny čistič na daný typ kože. Pokiaľ čistič nefunguje obráťte sa na pomoc odborníka. Ak sa budete správne starať o koženú kabelku, budete sa z nej tešiť mnoho rokov. 

Výmena a vrátenie tovaru zadarmo
Vyzdvihnutie na predajni zadarmo
Doručenie zadarmo nad 59 €
Bezpečný nákup